Açık Alan İlaçlama

Açık Alan İlaçlama

Özellikle yaz aylarında böcek ve kemirgenlerin açık alanlarda görülme sıklığı artar. Sinek, kör sinek, sivrisinek, kara sinek gibi uçan kanatlılar başta olmak üzere; pire, karınca, akrep vb. birçok tür yaz mevsimlerinde daha sık görülmektedir. Yaşam alanlarımız olan yazlıklarımız, evlerimiz, caddeler, pazar alanları veya çöplüklerin yaz aylarında belli periyotlarla ilaçlanması böcek ve kemirgenlere karşı önlem alınmasını sağlar. 

Açık Alan İlaçlama Nasıl Yapılır?

Açık alan ilaçlama, genellike U.L.V. (Ultra Low Volume) dediğimiz yöntem ile yapılır. Eski yöntemlere göre çok daha etkili bir yöntem olan U.L.V. yöntemi ile ilaçlama, çok fazla miktarda fakat düşük hacimli insektisit damlacıklarının havaya yayılmasını sağlayan bir çeşit sisleme yöntemidir. Bununla birlikte açık alanda görülen tüm böcek ve kemirgen türleri için sıvı ilaçlama, jel ilaçlama veya fare istasyonu yöntemleri de kullanılabilmektedir. Özellikle hem kokulu hem de kokusuz olarak yapılabilen sıvı böcek ilaçlama; pire, hamam böceği, akrep vb. türler üzerinde daha etkili bir yöntemdir. Uçan kanatlılar veya kın kanatlıların bazı türleri içinse ULV ilaçlama, en etkili yöntemdir.

İklim İlaçlama olarak İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçelerine 7/24 böcek ve kemirgen ilaçlama servisimiz bulunmaktadır. Açık alan ilaçlama, ilaçlama yöntemleri ve ilaçlama fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi almak için 7/24 çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

‘’İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma’’
4 Mevsim İlaçlama