Bahçe İlaçlama

Bahçe İlaçlama

Bahçelerimizde bulunan böcek ve kemirgenler hem sağlığımız açısından tehdit oluşturur hem de besin maddelerimize zarar vererek maddi kayıplara neden olabilir. Özellikle ağaçlık ve yazlık bölgelerde daha sık görülen akrep, yılan, örümcek gibi türlere karşı yapılan bahçe ilaçlama, karınca, hamam böceği, pire, fare, sivrisinek, karasinek gibi türler için de yapılmaktadır.

Bahçe İlaçlama Nasıl Yapılır?

Bahçe ilaçlama, bahçemizde bulunan böcek veya kemirgen türlerinin tespit edilmesi ve yoğunluk durumuna göre şu yöntemlerle yapılmaktadır:

  1. U.L.V. İlaçlama: Sisleme yöntemi de dediğimiz bu yöntem özellikle uçan kanatlılar için en etkili yöntemdir.

  2. Sıvı İlaçlama: Kokulu ve kokusuz olarak yapılabilen sıvı ilaçlama, pire, tahta kurdu, tahta kurusu, akrep, yılan, yaban arısı, gümüş böceği vb. birçok tür üzerinde etkilidir.

  3. Jel İlaçlama: Böcek yoğunluğunun fazla olduğu durumlarda bölgesel olarak uygulanır.

  4. Fare İstasyonu: Fareler için özel olarak hazırlanmış tabletlerin bulunduğu kutuların belli noktalara yerleştirilmesi ile uygulanan fare istasyonları, fareler üzerinde en etkili yöntemdir.

İklim İlaçlama olarak İstanbul, Ankara, Kocaeli ve İzmir’in tüm ilçelerine 7/24 bahçe ilaçlama servisimiz vardır. İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı onaylı olup, insan sağlığına zararı yoktur. Bahçe ilaçlama, bahçe ilaçlama fiyatları ve daha fazlası ile ilgili bilgi ve destek almak için 7/24 çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

‘’İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma’’
4 Mevsim İlaçlama