Çiyan

Çiyan 


 Özellikle bahçeli, müstakil evlerde ve yaşam alanlarında karşılaşılan çiyanlar, genellikle kırkayaklarla karıştırılırlar. Dış görünüş olarak kırkayaklara benzeseler de kesinlikle farklı bir tür olan çiyanlar bahçe böcekleridir. Çiyan, 15-16 ayaklı olabildiği gibi 100’den fazla ayağı olan çiyanlar da vardır. Genellikle turuncumsu, kahverengi veya koyu kahverenkli olurlar. Baş kısımlarında bir çift anten vardır. Genellikle karanlık ve nemli yerlerde yaşamayı seçen çiyan, çok hızlı hareket eder ve kolay kolay fark edilmez. Çiyanlar, zehirleriyle avlarını öldürürler ve bu şekilde beslenirler. İnsan üzerinde öldürücü etkisi olmasa da insanı ısırması acı verebilir. Bazen de ısırıkları çeşitli iltihaplara neden olmaktadır.

Eğer evinizde veya diğer yaşam alanlarınızda çiyan ile karşılaştıysanız profesyonel böcek ilaçlama hizmetimizden faydalanabilir, kendinizi ve sevdiklerinizi tehlikelere karşı koruyabilirsiniz. Uzman ekibimiz çiyanları tespit eder ve bu zararlılardan kurtulmanıza yardımcı olur.

Çiyan İlaçlama Yöntemleri

Çiyan ilaçması, ‘Sıvı İlaçlama Yöntemi’ kullanılarak yapılmaktadır. İlaçlarımız Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlardır; size ve çevrenize zarar vermez. Çiyan ilaçlama, çiyan ilaçlama fiyatları ve daha fazlası hakkında daha detaylı bilgi almak için çağrı merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz.

 ‘’İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma’’
4 Mevsim İlaçlama