Fırın İlaçlama

Fırın İlaçlama

Böcek ve kemirgen probleminin en sık görüldüğü çalışma alanlarımızdan biri de fırınlardır. Ekmek fırınlarında böcek ve kemirgenlerin sık görülmesinin en önemli nedeni fırınların sıcak, nemli ve besin kaynaklarının bol olduğu bir alan olmasıdır. Böcek ve kemirgenlerin üremesini, yuvalanmasını kolaylaştıran bu unsurlar nedeniyle ve sağlımızı korumak adına fırınların ilaçlanması ilgili yönetmelik gereği zorunlu kılınmıştır. Fırınların yılda en az iki defa periyodik olarak ilaçlanması gerekmektedir.

Zamanında yapılmayan böcek ilaçlama, fırınlarda bulunan ekmek vb. gıda maddelerinin mikrop ve bakterilere maruz kalmasına, dolayısıyla çeşitli hastalıkların yayılmasına sebep olur. Ciddi sağlık sorunlarının yaşanmaması için fırın ilaçlama, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar ile periyodik olarak yapılmalıdır.

Fırın İlaçlama Yöntemleri

Fırın ilaçlama, uzman ekiplerimizin yapacağı keşif uygulamasından sonra böcek veya kemirgenlerin türüne – yoğunluğuna bağlı olarak; sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, U.L.V. ilaçlama veya fare istasyonu yöntemleri uygulanarak yapılmaktadır. İlaçlama uygulamasından sonra adınıza açılan dosya sayesinde yapılan ilaçlama uygulamalarını takip ederiz ve ilaçlama dönemleriniz yaklaştığında sizi bilgilendiririz. 

Fırınlarda en sık karşılaşılan böcek ve kemirgen türlerini ise şöyle sıralayabiliriz: lağım faresi, fındık faresi, hamam böceği, karınca, gümüş böceği (gümüşçün), pire.

İklim İlaçlama ile Fırınınız Artık Güvenli

Periyodik fırın ilaçlama, alanında uzman profesyonel ilaçlama ekiplerimiz tarafından yapılır. Üstelik fırınınız gündüz saatlerinde hizmet veriyorsa 7/24 gece ilaçlama servisimizden faydalanabilirsiniz. 

İstanbul, Ankara, İzmir ve Kocaeli illeri genelinde tüm ilçelere 7/24 böcek ilaçlama servisimiz bulunmaktadır. Fırın ilaçlama ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve fırınınızda karşılaştığınız böcek ve kemirgen türleri ile sorularınız için 7/24 çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

‘’İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma’’
4 Mevsim İlaçlama