Kene

Kene


Keneler insan ve hayvanlara tutunarak yaşarlar ve dünyanın her yerinde görülebilirler. 900’den fazla türü olduğu bilinen keneler, genellikle sıcak ve nemli bölgelerde yaşarlar. Keneler yumuşak ve sert olmak üzere ikiye ayrılır.

Kene, İnsan Sağlığını Tehdit Eder

Keneler insan ve hayvanları konak olarak kullanır ve kan emerek beslenirler. Kimi zaman 1 gün kimi zaman da çok daha uzun süreler canlıların vücudunda parazit olarak yaşayabilirler. Keneler konak değiştirirken diğer konaklarından kaptıkları virüsleri yeni konakçılarına bulaştırır ve Kırım Kongo Kanamalı Ateşi gibi ölümcül hastalıklara yol açarlar. (Lyme hastalığı, babesiosis, kene felci vb.) Kene ısırması fark edildiği anda en önemli şey hızlı davranmak ve bir an önce profesyonel destek almaktır. 

Kenelerin çok bulunduğu sulak ve ormanlık alanlar, bahçeler, yazlık evler gibi alanlarda dikkatli olunmalı, keneye rastlanması durumunda veya koruma amaçlı olarak profesyonel ilaçlama yapılmalıdır.

Tüm böcek ve kemirgen türleri için ilaçlama hizmeti veren firmamızın 7/24 İstanbul,  Ankara, İzmir ve Kocaeli genelindeki tüm ilçelere kene ilaçlama servisi mevcuttur. Kene ilaçlama, ilaçlama yöntemlerimiz ve ilaçlama fiyatlarımız hakkında detaylı bilgi almak için 7/24 İklim İlaçlama çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

‘’İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma’’
4 Mevsim İlaçlama