Sinek

Sinek


Sinek, uçan ve iki kanatlı böcek türlerine verilen isimdir. Genellikle sıcak ve nemli ortamlarda yaşarlar. En çok görüldükleri bölgeler ise, lağım, bataklık, çöpler vb. hijyenik olmayan alanlardır. En bilinen türleri: Karasinek, sivrisinek, tatarcık ve büvelektir. Sivrisineklerin dişi olanları kan emer ve ısırdığı bölgelerde kaşıntıya sebep olurlar. Karasinekler ise daha çok pis alanlarda yaşar ve çoğalırlar. Etrafa mikrop yayarak çeşitli hastalıklara sebep olurlar. Tatarcıklar, kirli ve karanlık ortamlarda yaşarlar ve genellikle geceleri ortaya çıkarlar. Dişi olanları kan emer ve insan sağlığı için tehlikeye yol açar. Genellikle loş ve nemli alanlarda yaşar. Büvelek de aynı şekilde memeli hayvanların kanını emen bir sinek türüdür.

Sinek İlaçlama Neden Önemlidir?

Sinekler, diğer zararlılar gibi insanların sağlığını tehdit eden ciddi hastalıklara yol açabilirler. Sineklerden bulaşabilecek hastalıklar dizanteri, kolera, hepatit gibi hastalıklardır. Bu nedenle zamanında önlem almalı, profesyonel böcek ilaçlama yaptırarak sineklerden bulaşacak hastalıkların önüne geçmeliyiz.

Sinek İlaçlama Yöntemleri

Uçan kanatlı grubuna giren sinekler için genellikle ULV adı verilen cihazla soğuk sisleme yöntemi ile ilaçlama yapıyoruz. Sinek larvalarına karşı ‘’Larvasit’’ uygulamasını ise 7 gün ara ile 3 periyot olarak yapmaktayız. Larvasit uygulaması pahalı fakat kesin sonuç aldığımız bir yöntemdir.

Sinek ilaçlama, sinek ilaçlama yöntemleri ve daha fazlası için 7/24 çağrı merkezimizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

‘’İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma’’
 

4 Mevsim İlaçlama