Tahta Kurusu İlaçlama

Tahtakurusu İlaçlama

Tahta kurularının en bilineni koyu kırmızı veya kahverengi olanlarıdır. Yassı bir vücudu olan tahta kurusunun 6 ayağı vardır ve yaklaşık 5 mm. boyundadır. Aydınlık yerlerden uzak dururlar. Çok hızlı ürerler. Tahta kuruları, neredeyse her türlü alanda yaşayabilirler. Hiçbir şey yemeden 1 yıl kadar hayatta kalabilirler.

Tahta Kurusu İlaçlama Neden Önemlidir?

Tahta kuruları kan emerler. Genellikle geceleri, kan emmek için yattığınız yere gelirler. Gün içinde ise karanlık bölgelerde gizlenirler. Tahta kurularının ısırma yoluyla herhangi bir hastalık taşıdıkları kanıtlanmamıştır fakat alerjik reaksiyonlara ve kaşıntılara sebep olurlar ve cildin tahriş olmasına yol açabilirler. Tüm memeli türlerinin kanını emen tahta kuruları, sadece sizin sağlığınızı değil, evcil dostlarınızın da sağlığını tehlikeye atar. Bu nedenle tahta kurusu ilaçlama, zamanında yapılması gereken son derece önemli bir uygulamadır.

Tahta Kurusu İlaçlama: Evinizdeki Tahta Kurularından Kurtulmanın En Etkili Yolu

Uzman ilaçlama ekibimiz, keşif yapar ve tahta kurularını kolaylıkla tespit ederler. Genelde evlerin bodrumları, zemin ve bahçe katları, laminant veya zemin döşeme altları, mobilya içleri ve çatılara yerleşebilen tahta kurusu, tek seferde çok sayıda yumurta bırakır. Hızla ürer ve çabuk yayılır. Profesyonel ilaçlama yaptırarak tahta kurularından evinizin veya diğer yaşam alanlarınızın arınmasını sağlayabilirsiniz.

Tahta Kurusu İlaçlama Yöntemleri

Açık ve kapalı alanların tahta kurusundan arındırılması için doğru ilaçları doğru teknikler ile uygulamak gerekir. Tahtakurusu ilaçlama, ULV cihazı ile, en az iki periyot olacak şekilde (1 hafta/10 gün arayla) yapılmalıdır. Tek seferlik yapılan ilaçlama, tahta kuruları için etkili olmamaktadır.

İstanbul, İzmir ve Kocaeli’nin tüm ilçelerine 7/24 hizmet veriyoruz. İklim İlaçlama olarak Sağlık Bakanlığı onaylı böcek ilaçlarımızla sizi ve çevrenizi tahta kurularından arındırıyoruz! Tahta kurusu ilaçlama hizmetlerimizden faydalanmak için çağrı merkezimizi arayabilir, bilgi alabilirsiniz.

‘’İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma’’

 

4 Mevsim İlaçlama