Virüs Dezenfekte

Corona (Korona) Virüs Dezenfekte,

Korona virüsü ilk olarak 1960 yılında tespit edilmiş bir virüs türüdür. Korona virüsü, daha çok hayvanlarda görülmekteyken, 2019 yılının Aralık ayında Çin’in Wuhan şehrinde, insanlarda da görülmeye başlanmıştır. Bugün ise Korona virüsü giderek yayılmakta; dünya üzerinde birçok insanı hasta etmekte ve ölümlere yol açmaktadır.

Corona (Korona) Virüsü’ne karşı hastalıktan etkilenmemek için Dünya Sağlık Örgütü Korona Virüsü’nden korunmak için yapılması gerekenlere dair yayınladığı metinde “enfekte olmuş kişilerin bulunduğu alanların dezenfekte edilmesi”nin virüsün yayılmasını engelleyeceğini belirtmiştir.

Corona (Korona) Virüsü Giderek Yayılıyor

Coronavirus (Korona Virüsü) nedeniyle dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı 10 Mart itibariyle 4 bin 26 olarak olarak açıklanmıştır. Şimdiye kadar Coronavirüs (Korona Virüsü) tanısı konulan enfekte olmuş hasta sayısı ise 114 bin 457’ye ulaşmıştır. Korona Virüsü, Türkiye’nin tüm komşu ülkelerine yayılmıştır.

Virüsle Mücadele

Korona Virüsü’nden korunmak için dezenfeksiyon uygulaması çok hayati bir önem taşıyor. Dezenfeksiyon, öncelikle ellerimizi sık sık yıkamakla başlıyor. Bunun yanında toplu taşıma araçları, iş yerleri, okullar, evler özellikle hastalığın yayılma ihtimalinin yüksek olduğu alanlarda kesinlikle dezenfektan kullanılmalı, düzenli aralıklarla kapalı ve açık alanlar Korona Virüsü’ne karşı ilaçlanmalıdır.

Dezenfektan Virüsün Yayılmasını Önlüyor

Bildiğimiz gibi Çin ve diğer ülkelerde dezenfektan amaçlı yapılan virüs ilaçlama uygulamaları giderek artıyor. Fakat ne yazık ki insanlar enfekte olduktan sonra ve ölümler yaşandıktan sonra yapılan ilaçlama, yalnızca virüsün yayılmasını engelleyebiliyor. Bu nedenle virüs kaynaklı hastalıkların önlenmesinde ilaçlama, önceden yapıldığında çok daha etkili olacaktır. Özellikle kamusal alanlarda ilaçlama, Korona Virüsü’nün yol açtığı hastalıkların yayılmasını büyük oranda engelleyici etkiye sahiptir.

Hastalık yayıldıktan sonra Çin’de yapılan ilaçlama uygulamaları

Dezenfekte İlaçlama Hizmeti,

İklim İlaçlama olarak, Corona (Korona) Virüsü’ne karşı dezenfektan ilaçlama uygulama hizmeti vermekteyiz. Korona Virüsü ilaçlama, tarafımızdan Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektan ilaçlarla yapılmaktadır. Korona Virüsü ilaçlama, insan ve hayvan sağlığına zararı olmayan ilaçlarla yapılır ve yalnızca hastalık sebebi patojenleri yok eder. Böylece ilaçlama, zararlı mikroorganizmalardan kaynaklı hastalıkların oluşumunu engeller.

Dezenfektanlarımız %100 doğal olması ve toksik olmaması nedeniyle; her alanda dezenfeksiyon amacıyla kullanım için uygundur. Tüm yüzeylerde uygulanabilen dezenfektanlarımız, çevre sağlığı ve çalışan personel için de ideal bir dezenfektandır. İlaçlama, bilinen tüm bakteri, virüs, mantar ve sporlara karşı gücü kanıtlamış dezenfektanlarla yapılmaktadır.

İnsan ve hayvanlar için güvenli olan dezenfekte uygulaması, tüm mikroorganizmalar için bağışıklık geliştirmeden öldürücü etkiye sahiptir. Hiçbir toksik etkisi olmayan ilaçlarla yapılan dezenfeksiyon ilaçlama uygulaması, herhangi bir toksik yan ürün de oluşturmaz.

Ev, Hastane, Otel, Cami, Restoran, Cafe, Büro, Yemekhane, Otobüs, Araba vs. gibi toplu yaşam alanlarında ve kullanım alanlarında kullanılabilir. Bununla birlikte, endüstrinin üretim, İşleme, paketleme, taşıma ve pazarlama gibi farklı aşamalarında da güvenle kullanılabilir. İklim İlaçlama olarak, dezenfekte amaçlı kullandığımız ilaçlarımız, yüksek kaliteli ve uygun fiyatlıdır.

Dezenfektan ile Virüsler Yok Oluyor

İklim ilaçlama olarak kullandığımız dezenfektan ilaçlar, ortamdaki patojen yükünü ortadan kaldırmaktadır. Dezenfektan ilaçlar, bebek, çocuk veya yetişkinlerin tüm yaşam alanlarında kullanılabilmektedir. Dezenfektanlarımızın vücutta tahrişe yol açmadığı dermatolojik olarak raporlanmıştır. Dezenfektan ilaçlamanın virüs, bakteri, mantar, alg, tüberkilosidal, spor gibi zararlı mikroorganizmalar üzerindeki etkisi de kanıtlanmıştır. Üstelik dezenfekte amaçlı yaptığımız ilaçlama, patojenlerin bir sonraki nesillerine karşı da etkili olmaktadır. Kötü kokuları da yok eden dezenfektan, ortamın havasını temizler ve taze bir hava oluşturur. Havalandırma sistemlerinde ve klimalarda da kullanılabilen dezenfektanlar, düzenli kullanıldığı zaman biyofilm tabakasını yok eder ve oluşumunu engeller. İlaçlama, özellikle düzenli kullanımda hastalık yaratan patojenleri yok eder ve zararlı mikroorganizma kaynaklı hastalıkların oluşumunu engeller. Dezenfektan ilaçlama, uygulandığı andan itibaren 1 dk. içinde etkisini göstermeye başlar. İlaçlama, herhangi bir kalıntı, leke, iz bırakmaz. İlaçlama sonrası durulama yapılması gerekmez. Sağlık Bakanlığı onaylı biyosidal özellikteki dezenfektanlarımızın etkili olduğu mikroorganizmalar şunlardır:

  1. Bakteri

  2. Virüs

  3. Mantar

  4. Spor

  5. Alg vd.

Dezenfekte ilaçlama, tüm açık ve kapalı alanlarda zararlı mikroorganizmaların sebep olacağı hastalıkları ve tahribatı en aza indirerek, kirliliği %99,999 engeller. Dezenfaktanlarımız, konsantre ürün olup, ortamdaki zararlı mikroorganizma derecesine göre su ile seyreltilerek kullanılır.

Bakteri, virüs gibi zararlı mikroorganizmalara karşı uygulanan dezenfekte hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi almak için 7/24 hizmet veren 0850 808 87 11 numaralı çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

4 Mevsim İlaçlama