Zararlı Böcek Türleri ve Mücadele Yöntemleri

Zararlı Böcek Türleri ve Mücadele Yöntemleri

Akrep, toz böceği, kulağakaçan, örümcek, sinek, eşek arısı, kene, hamam böceği, kalorifer böceği zararlı böcek türlerindendir.

Akrep ile Mücadele

Akreplerin kuyruğunda zehirli iğne bulunmaktadır. Akrebin zehirli olup olmadığı türüne göre değişiklik göstermektedir. Akrep ile mücadelede sıvı ilaçlama yöntemini kullanıyoruz. Sıvı ilaçlamada sıvı ilaç püskürtme yöntemiyle akreplerin saklanmış olabileceği alanlar tespit edilerek bu alanlara detaylı bir şekilde uzman ekibimiz tarafından uygulanmaktadır.

Toz böceği ile Mücadele

Genellikle gözle görülemeyen boyutlarda olan toz böceği cildinizin tahriş olmasına ve solunum yolu rahatsızlıklarına neden olabilmektedir. Toz böcekleri dirençli bir yapıya sahiptir, ancak profesyonel bir uygulamayla çözülebilecek böcek problemidir. Toz böceği ilaçlamasında her yer uzman ekibimiz tarafından ayrıntılı bir şekilde sıvı ilaçlama uygulamasının yapılmasıyla toz böceği sorununuz çözülmektedir.

Kulağakaçan Böceği ile Mücadele

Rengi genellikle parlak sarı veya kahverengi olan kulağakaçan böceğinin çift taraflı kıskacı bulunmaktadır. Kulağakaçan böceği zehirli böcek türlerinden değildir ancak ısırarak cildinizi tahriş edebilir. Kulağakaçan böceği sorunundan kurtulmak için en etkili yöntem olan sıvı ilaçlama yöntemini kullanıyoruz. Sıvı ilaçlamada sıvı ilaç püskürtme yöntemiyle kulağakaçan böceğinin bulunduğu/saklandığı alanlara uzman ekibimiz tarafından uygulanmaktadır.

Örümcek ile Mücadele

Örümcekler zehirli böcek türlerinden biridir, avlarını sahip oldukları zehirleri sayesinde etkisiz hale getirebilmektedir. Örümcek ısırığı cildinizin tahriş olmasına neden olabileceği gibi mikrop kapmanıza, zehirlenmenize de neden olabilir. Örümcekler probleminin bulunduğu alanlara detaylı bir şekilde sıvı ilaçlama yaparak örümcek probleminizi çözmekteyiz.

Sinek ile Mücadele

Sinek ısırıkları alerjik reaksiyonlara ve cildinizin tahriş olmasına neden olabilir. Sinekler birçok hastalığın taşıyıcısı olmakla birlikte kolera, dizanteri ve hepatit gibi hastalıkları bulaştırabilmektedir. Sinek sorunun olduğu alanlara püskürtme veya sisleme (ULV) yöntemiyle sıvı ilaç uygulaması yapmaktayız.

Eşek/Yaban Arısı ile Mücadele

Eşek arısının sokması alerjik reaksiyonlara neden olabilir, cildinizi tahriş edebilir. Uzman ekiplerimiz arıların yuva yaptığı alanları tespit ederek arıların yuva yaptığı alanlara püskürtme veya sisleme (ULV) yöntemiyle sıvı ilaçlama yaparak eşek arısı probleminizi çözerler.

Kene ile Mücadele

Canlıların kanını emerek beslenen keneler kanını emdiği canlıdan aldığı virüsü bir başka canlıya bulaştırabilmektedir. Kenelerin bulunduğu alanlara sıvı ilaçlama uygulaması yaparak kene sorunlarıyla mücadele etmekteyiz.

Hamam Böceği ile Mücadele

Hamam böceği birçok bakterinin ve mikrobun taşıyıcısı olduğu için insan sağlığı açısından tehlikeli böcek türlerinden biridir. Hamam böcekleri mücadelesi zor türlerden olsa da uzman ekibimiz tarafından detaylı bir şekilde uygulanacak olan sıvı ve jel ilaçlama yöntemiyle hamam böceği sorununuz çözülecektir.

Kalorifer Böceği ile Mücadele

Kalorifer böcekleri bulundukları alanda mikrop yayılmasını kolaylaştırmaktadır. Kalorifer böcekleri kolera, verem ve tifo gibi hastalıkların taşıyıcıları oldukları için insan sağlığı açısından tehlikeli böceklerdendir. Kalorifer böceği ile mücadelede sıvı ilaçlama ve jel ilaçlama yöntemlerini kullanarak kalorifer böceği sorunuzu çözüyoruz.

İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma.

 

4 Mevsim İlaçlama