Böcek İlaçlama Yöntemlerimiz

Böcek İlaçlama Yöntemlerimiz

 

Sıvı İlaçlama Yöntemi

Sıvı ilaçlamada sıvı ilaç püskürtme veya ULV (Sisleme) yöntemiyle böceklerin saklanmış olduğu alanlar tespit edilerek alana detaylı bir şekilde uzman ekibimiz tarafından uygulanmaktadır. Uzman ekibimiz tarafından uygulanan sıvı ilaç hamam böceği, kalorifer böceği, gümüş böceği, pire, bit, tahtakurusu, tahta kurdu, çıyan, kırkayak, akrep, bitki biti, halı böceği, tespih böceği, kene, karınca, örümcek, yılan, eşek/yaban arısı gibi pek çok tür üzerinde etkilidir.

Jel İlaçlama Yöntemi

Jel ilaçlamada jel ilaç kör noktalara şırınga veya silikon tabancasıyla küçük parçalar halinde uzman ekibimiz tarafından uygulanmaktadır. Jel ilacı yiyen böcek yuvasına döner ve yuvasında ölür, yuvadaki diğer böceklerin bu ölü böcekten beslenmesi yoluyla böceklerin hepsinin ölümü gerçekleşmektedir. Sıvı ilaçlamanın yanı sıra jel ilaçlama uygulaması yapmamızdaki önemli etkenlerden birisi de böceklerin bırakmış olduğu yumurtalara müdahale etmektir. Uzman ekibimizin uygulayacağı jel ilaç yaklaşık olarak 3 ay bozulmadan kalmakta ve sonradan çatlayan böcek yumurtaları üzerinde etkili olmaktadır. Jel ilaçlama yöntemi, hamam böceği ve kalorifer böceği probleminin olduğu alanlarda uygulanan böcek ilaçlama yöntemidir.

Kokulu ilaçlama

Kokulu ilaçlama uygulaması genellikle 15-20 dakika sürmektedir, bu süre alanın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilmektedir. Kokulu ilaçlamada ilaçlama sonrası böcek ilaçlaması yapılan alanın  2 saat kapalı tutulması gerekmektedir. 2 saat boyunca  kapalı kalan alan 30-45 dakika havalandırılması yeterli olmaktadır. Böcek ilaçlaması yapılan alan, havalandırmanın ardından gün içerisinde kullanılabilir.

Kokusuz İlaçlama

Kokusuz ilaçlama uygulamasının süresi alanın büyüklüğüne göre değişebilmekle birlikte kokusuz böcek ilaçlama uygulama genellikle 15-20 dakika sürmektedir. İlaçlama sonrası böcek ilaçlaması yapılan alan 30-45 dakika havalandırılması yeterlidir. Havalandırılan alan gün içerisinde kullanılabilmektedir.

Böcek İlaçlamada Kullandığımız İlaçların Özellikleri

İklim ilaçlama olarak kullandığımız ilaçlar biosidal ilaçlardır. Kullandığımız ilaçlar Sağlık Bakanlığı tarafından ruhsatlı ve onaylıdır, ilaçların insan sağlığı açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Kullandığımız ilaçlar tarımsal veya kimyasal ürün içermemekle birlikte eşyalarınız üzerinde herhangi bir leke, iz, kalıntı bırakmamaktadır.

İklim ilaçlama olarak İstanbul, Kocaeli, İzmir ve Ankara’ya bağlı tüm ilçelerde böcek ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Böcek ilaçlama, günün herhangi bir saatinde yapılabilmektedir. İlaçlama hakkında detaylı bilgi almak için sitemizde bulunan numaralardan çağrı merkezimizi 7/24 arayabilirsiniz.

 

İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma.

4 Mevsim İlaçlama