Zehirli Örümcekler

Dünya üzerinde çok farklı çeşitlerde ve türlerde örümcekler görmek mümkün. Evlerimizde karşılaştığımız böcekler haricinde bilmediğimiz birçok örümcek türü mevcut. İklim İlaçlama olarak dünyadaki en zehirli örümcek türlerini sizler için araştırdık.

1.Çinli Kuş Örümceği

Bir çeşit tarantula olan Çinli Kuş Örümceği, 15-20 cm boyutlarına kadar ulaşabilmektedir. Genellikle Çin’de ve Vietnam’da bulunan yağmur ormanlarında görülen bu örümcek, agresif yapıdadır. Kendisine dokunulmadığı sürece saldırmaz fakat zehrinin oldukça kuvvetli olduğu söylenmektedir.

2.Şili Örümceği

Boyutları küçük olsa da oldukça zehirli olan bu örümcek, eskiden Güney Amerika bölgesine has bir tür olsa da zamanla dünyanın her yerine yayılmıştır. Saldırgan bir tür olmasa da kendini savunmak için insanları ısırabilir. Isırığı acı verici olmasa da ısırdığı bölge 24 saat sonra uyuşmaya başlıyor ve ısırığın olduğu bölgenin etrafındaki hücreler ölmeye başlıyor. Yavaş yavaş hücrelerin ölmesiyle bölge çürümeye başlıyor. Tedavi edilmezse kişi böbrek yetmezliğinden ölebiliyor.

3. Redback Örümceği 

Dul bir örümcek türü olan Redback’in ısırıkları sebebiyle ölen birçok insan vardır. Dünya üzerinde sadece Avustralya’da bulunduğu bilinmektedir. Isırdıktan sonra 1 saat içinde insana dayanılmaz ağrılar veren bir örümcek türüdür. Oldukça zehirli olan bu örümceğe karşı 1956 yılında bir panzehir geliştirilmiştir.

4. Karadul Örümceği

Redback’le akraba olan Karadul Örümceği ise sadece Avustralya’da değil, çok farklı yerlerde görülebilir. Oldukça zehirli olan bu türe karşı da panzehir mevcuttur.

5. Fare Örümceği 

Avustralya’nın her bölgesinde rastlanabilen fare örümcekleri, oldukça zehirli örümceklerdir. Fare örümcekleri genellikle küçük böcek ve canlı türlerini tüketerek beslenirler. Fare örümceğinin bir insanı ısırması çok fazla ağrı hissedilmesine, kusma, solunum yetmezliği, hipertansiyon gibi etkilerin görülmesine ve komaya girme sonucu ölüme varan sonuçlarla karşılaşılmaktadır.

Ülkemizde bu örümcek türlerine rastlanmasa da yazlık bölgelerde çok farklı böcek türlerine rastlayabiliriz. Bu türleri tanımlayamadığımızda ve bu böcek türleri tarafından ısırıldığımızda mutlaka doktora gitmeli, ısırıldığımızı bildirmeliyiz. Bizlere önemsiz gibi gözüken böcek ve böcek ısırmaları ölümcül sonuçlar doğurabilmektedir.

Örümcek türleri, örümcek ilaçlama, örümcek ilaçlama yöntemleri ve böcek ilaçlama ile ilgili tüm sorularınız için 7/24 çalışan çağrı merkezimizi arayabilir, destek alabilirsiniz.

İstanbul, İzmir ve Kocaeli illerinde tüm ilçelere böcek ilaçlama hizmetimiz vardır. Siz ve sevdiklerinizin sağlığı için İklim İlaçlama yanınızda.

”İklim İlaçlama, Dört Mevsim Koruma.”

 

 

 

4 Mevsim İlaçlama